EWZSA Slush Cup

Feb 27 to Mar 1, 2020

U13 Boarded Boys Pool K

Matches
ID When/Where Home Score Away
300Thursday, Feb 27th 5:00pm at STA-NSt.Albert (Finch) - Rio Terrace Raptors
299Thursday, Feb 27th 5:45pm at WSC2Lago Lindo Storm (Ziegler) - Aldergrove Thunder
301Friday, Feb 28th 6:00pm at TRI-NNWC (Boisvert) - Lago Lindo Storm (Ziegler)
302Friday, Feb 28th 7:00pm at STA-N Burnewood (Chambers) - St.Albert (Finch)
303Saturday, Feb 29th 11:15am at WSC3Aldergrove Thunder - NWC (Boisvert)
298Saturday, Feb 29th 12:00pm at WSC1Rio Terrace Raptors - Burnewood (Chambers)
304Saturday, Feb 29th 7:00pm at LRC13rd of Group 1Playoff3rd of Group 2
305Saturday, Feb 29th 8:00pm at WSC12nd of Group 1B/4 Match2nd of Group 2
306Saturday, Feb 29th 8:15pm at WSC31st of Group 1G/S Match1st of Group 2
Standings
Team Name (Group 1) MP W D L GF GA GD Pts
Rio Terrace Raptors 0/2 0 0 0 0 0 0 0
Burnewood (Chambers) 0/2 0 0 0 0 0 0 0
St.Albert (Finch) 0/2 0 0 0 0 0 0 0
Team Name (Group 2) MP W D L GF GA GD Pts
Lago Lindo Storm (Ziegler) 0/2 0 0 0 0 0 0 0
Aldergrove Thunder 0/2 0 0 0 0 0 0 0
NWC (Boisvert) 0/2 0 0 0 0 0 0 0

6 Team Crossover

After all regular matches are finished, 1st from Group 1 plays 1st from Group 2 in Gold/Silver match, 2nd plays 2nd in Bronze/4th match and 3rd plays 3rd in Consolation match.

Teams are awarded 3 points for a win, 1 point for a tie, and 0 points for a loss.

  • MP = Matches Played
  • W = Wins
  • D = Draws
  • L = Losses
  • GF = Goals For
  • GA = Goals Against
  • GD = Goal Differential
  • Pts = Total Points

TIE BREAKING PROCEDURES

2 Way Tie Breaking Procedures:
  • Head To Head
  • Goals Differential
  • Goals Against
  • Penalty Kicks
3 Way Tie Breaking Procedures:
  • Goals Differential
  • Goals Against
  • Penalty Kicks

H2H = Winner of Head To Head

PK = Winner of Penalty Kicks

Mercy Rule is in Effect

Game times, location and opponents subject to change. Scores are posted as soon as available, but subject to change in the event of a review.